Maastikuhooldaja
Pargis
Aias

    HEKKIDE RAJAMINE JA HOOLDAMINE

Aitame planeerida ja leida Teie aiale sobiva heki, istutame ja hooldame seda ka edaspidi. Anname nõu, mida teha vana hekiga.

 

 

Heki pügamine

Noort kasvuhoos hekki pügatakse 1 kord aastas kas varakevadel või suve lõpus. Vajaduse korral võib hekki pügada ka veel juuni lõpus. Kui hekk on soovitud kõrgusega, siis pügatakse enamasti 1-3 korda aastas. Okaspuuheki külgede pügamist alustatakse 3.-4. aastal pärast istutamist. Samuti vajavad hoolt vabakujulised hekid. Hooldamata hekk metsistub ja ei õitse enam piisavalt rikkalikult.

Heki noorendamine

Heitlehiseid hekke võib uuendada tugeva tagasilõikusega. Seda tehakse kahes jaos. Esimesel aastal lõigatakse üks pool ja järgmine aasta lõigatakse maha heki teine külg. Uuendada võib pöögi, tamme, tuhk-, lääts- ja viirpuu, lumemarja, ungari sireli, põisenela, magesõstra ja ligustri hekke. Noorendada ei saa kuusehekki, sest kuusk ei suuda uusi võrseid kasvatada tüvest, noorendada võib aga elupuu ja jugapuu hekki. Kuna erinevad hekid taluvad erinevat lõikust, soovitame igal juhul konsulteerida asjatundjaga.

Copyright © Uibu.R OÜ |